« Czy weksel in blanco … | Strona domowa |

Wady i zalety kredytu gotówkowego przez internet

piątek, 17 lipiec 2020 at 09:38 am.

Myślisz o zaciągnięciu kredytu gotówkowego przez internet? Sprawdź czy jest się czego bać.

W dobie, gdy wszystko można zrobić od ręki przez internet, a ludzie mają coraz mniej czasu, coraz chętniej sięgają po szybkie i łatwe rozwiązania. Również bankowość przenosi się do internetu, dlatego jeśli zamierzasz wziąć kredyt gotówkowy możesz zastanawiać się nad tym, czy bezpiecznie jest zaciągnąć tego rodzaju zobowiązanie przez internet. Sprawdźmy z czym się to wiąże. O ile w przypadku zakupów czy korzystania z komunikatorów nie mamy żadnych obiekcji, o tyle w przypadku finansów możemy wyrażać pewne obawy. Boimy się o bezpieczeństwo naszych danych czy pieniędzy. Ostatecznie też możemy zastanawiać się czy nie zostaniemy oszukani.

Kredyt udzielany przez internet zdecydowanie jest dla wielu osób bardzo wygodną formą, nie musimy ruszać się z domu. Wystarczy sprzęt podłączony do internetu. Oczywiście podobnie jak w przypadku kredytu udzielanego w placówce, również i w sieci to, czy otrzymamy kredyt uzależnione będzie od naszej zdolności kredytowej. Dla wielu tego rodzaju rozwiązanie to również oszczędność czasu, nie muszą specjalnie fatygować się do placówki, czekać w kolejce. System pozwala też na spokojnie zapoznać się z dokumentami, w szybki sposób potwierdzimy też naszą tożsamość. Kolejną zaletą jest możliwość szybkiego i przejrzystego porównania dostępnych opcji. Nie obawiaj się o bezpieczeństwo swoich danych, banki zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie czyhają w sieci na ich klientów, dlatego dbają o właściwe zabezpieczenie swoich stron. Aby wnioskować o kredyt gotówkowy przez internet wystarczy złożyć wniosek na stronie banku, placówka dokona oceny naszej zdolności kredytowej, a następnie otrzymamy wiadomość zwrotną. Jeśli bank będzie potrzebował dodatkowych danych lub kopii dokumentów w formie papierowej, na pewno się z nami skontaktuje. Czasami wystarczy już kilka minut, by cieszyć się zastrzykiem dodatkowej gotówki.

System taki nie jest oczywiście pozbawiony wad. Jedną z nich jest fakt braku możliwości negocjowania warunków. Gdy po drugiej stronie siedzi człowiek istnieje możliwość dogadania się, w przypadku, gdy znajduje się tam komputer, musimy przyjąć, to co nam zaoferuje. Ponadto jeśli myślimy o dużej sumie, może być ona dostępna wyłącznie w placówce banku. Ta forma nie oferuje też niestety możliwości zadawania pytań, jeśli takie się pojawią, trzeba będzie zadzwonić do placówki lub pojawić się w niej osobiście. Na żywo wszelkie nieścisłości możemy wyjaśnić na bieżąco. Choć ostatecznie zawsze możemy wykonać telefon do placówki.

Bez względu na to, jaką formę zaciągnięcia kredytu wybierzemy, warto wykorzystać internet do zorientowania się w dostępnych ofertach kredytowych. Sprawdźmy kalkulatory kredytów gotówkowych czy aktualne rankingi tworzone przez liczne strony. Możemy też samodzielnie przeglądać oferty poszczególnych banków zamieszczone na ich stronach. Weźmy pod uwagę takie kwestie jak całkowity koszt kredytu. Zorientujmy się także, czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu. Pamiętajmy też o tym, by dobrze rozważyć ile pieniędzy potrzebujemy i rozsądnie dopasować wysokość rat do naszych miesięcznych wydatków. Zdrowe podejście do tych kwestii zapewni nam psychiczny spokój i ustrzeże przed pochopnym podjęciem decyzji, która może wiązać się w przyszłości z kłopotami finansowymi.