« Wybierz najlepszy kre… | Strona domowa | Czy weksel in blanco … »

Kredyt samochodowy dla osób na rencie i emeryturze.

czwartek, 12 marzec 2020 at 08:32 am. Użyte znaczniki: , , , , ,

Posiadanie pojazdu to niewątpliwie w obecnych czasach spora zaleta. Możliwość poruszania się tam, gdzie mamy ochotę może jeszcze bardziej wpływać na jakość naszego życia. Co wtedy, kiedy samochód, który posiadamy jest praktycznie do wymiany? Czy obecny rynek kredytów samochodowych jest w stanie zagwarantować nam konkretne rozwiązania? Mamy wybór między rynkiem wtórnym na którym mam możliwość zakupić auto używane lub możemy skorzystać z opcji salonowej i dokonać zakupu nowego pojazdu. Trudnością dla wielu może być jednak wiek kredytobiorcy z odpowiedną wiarygodnością do zaciągnięcia zadłużenia.

Kredyt samochodowy dla emeryta lub rencisty.

Tak to dla wielu nie mała gratka wnioskować o kredyt samochodowy będąc na emeryturze lub rencie. W większości przypadków banki pozytywnie patrzą na tę grupę społeczną. Często to właśnie oni są pod względem spłacalności najbardziej pewnymi klientami. Można się niekiedy pokusić o stwierdzenie, że w tym okresie życia łatwiej jest zaciągnąć zobowiązanie na auto niż w przypadki, kiedy ktoś pracuje na umowę o pracę, ale jest stosunkowo młody lub totalnie nie posiada wiarygodności i historii przebytych kredytów.

Osoba starająca się o kredyt na zakup pojazdu będzie musiała podłożyć oświadczenie uzyskiwania regularnych dochodów w tym przypadku świadczenie z ZUS. Jest to niezbędne i określi na jaką kwotę maksymalnie dana osoba może uzyskać kredyt. Oczywiście znikome świadczenie emerytalne bądź rentowe poniżej tysiąca złotych nie będzie miało istotnego znaczenie podczas starania się o kredyt. Natomiast wyższa kwota może być pozytywnie brana pod uwagę i niekiedy okaże się stosowna do podpisania z nami umowy kredytowej.

Kredytobiorca - emeryt na specjalnych warunkach.

Grupa społeczna która posiada świadczenia emerytalne, ale jest stosunkowo młoda np. górnicy czy mundurowi to atrakcyjni kredytobiorcy dla banków. Kredyty samochodowe w tym przypadku zazwyczaj nie napotykają naturalnych oporów i przeszkód. W przypadku połączenia dochodów razem z współmałżonkiem może okazać się dobrą okazać do zakupu wymarzonego pojazdu na szczególnie preferencyjnych warunkach. Kluczem do sukcesu nie jest wiec wielkość świadczenia co niewątpliwe odgrywa istotną role, lecz wiarygodność nas jako kredytobiorców. Banki chcą mieć maksymalną pewność, że podejmując się kredytu samochodowego będzie mieli z czego spłacać swój dług a tym samym nie nadszarpniemy boleśnie naszego domowego portfela i sytuacji.

Odmiennym rozwiązaniem może okazać się pożyczka na samochód w mniejszych firmach poza bankowych które oferują gotówkę na zakup auta, lecz warto skrupulatnie zapoznać się z wszelkimi warunkami, aby uniknąć dodatkowych kosztów. Szczególnie osoby na emeryturze powinny dobrze przemyśleć taką współpracę.