Kredyt na zakupach ? najważniejsze zalety dla konsumenta

poniedziałek, 26 luty 2018 at 12:07 pm

Kredytowanie standardowych i nieco bardziej luksusowych potrzeb konsumpcyjnych jest bardzo popularne praktycznie na całym świecie. Dochodzą do tego jeszcze ułatwienia technologiczne i innowacyjne systemy analizowania zdolności kredytowej, właściwie od ręki. W artykule zobaczysz, czy kredyt na zakupach to faktycznie dobre rozwiązanie i w jaki sposób pożyczka konsumpcyjna daje przewagę w niektórych budżetach domowych.

Lokaty bankowe, jak oszczędzać, żeby się opłacało?

poniedziałek, 19 luty 2018 at 09:26 am

Opłacalność lokat bankowych to kwestia szczególnie dyskusyjna w okresie panowania bardzo niskich stóp procentowych, którymi zarządza standardowo Narodowy Bank Polski (NBP). Co możesz zrobić, aby w praktycznie każdych warunkach funkcjonowania gospodarki zwiększyć opłacalność założenia lokaty bankowej, czyli najpopularniejszego narzędzia oszczędnościowego krajowych gospodarstw domowych? Z kilkoma praktycznymi wskazówkami zapoznasz się w poniższym artykule, odpowiedzi szukaj także na jak-zaoszczedzic.pl.

Pojęcie instytucji finansowej.

środa, 18 październik 2017 at 11:58 am

Czym jest instytucja finansowa.

Instytucja finansowa jest jednym z podmiotów gospodarczych jaki ma w głównej mierze wykonywać świadczenia na rzecz klientów usług finansowych. Ma ona za zadanie operować zasobami finansowymi co oznacza gromadzenie oraz wydawanie środków pieniężnych. Instytucja finansowa świadczy również usługi pośrednika finansowego. W większości państw instytucje finansowe podlegają kontroli państwa. Można wyróżnić wiele klasyfikacji instytucji finansowych. Można je podzielić ze względu na formę prawną. Tutaj mamy instytucje finansowe bankowe, niebankowe i parabankowe. Ze względu na zasięg instytucje finansowe dzielą się na lokalne, krajowe oraz międzynarodowego. Dzieląc instytucje finansowe ze względu na cel ich działalności wyróżniamy instytucje zarobkowe i non-profit. Ze względu na charakter prowadzonej działalności mamy instytucje finansowe depozytowe, ubezpieczeniowe, inwestycyjne i emerytalne.