Budowanie pozytywnej zdolności kredytowej przy zaciąganiu kredytu hipotecznego

piątek, 20 lipiec 2018 at 1:03 pm

Do nawiązania dogodnej współpracy z bankiem detalicznym przy zaciąganiu kredytu długoterminowego potrzebujesz pozytywnej zdolności kredytowej. W jaki sposób buduje się właściwy obraz kredytobiorcy ułatwiający podjęcie poważnego zobowiązania? W artykule otrzymasz kilka praktycznych wskazówek.

Kredyt samochodowy a zdolność kredytowa.

czwartek, 10 maj 2018 at 11:26 am

Kredyt samochodowy to rodzaj kredytu celowego z przeznaczeniem na zakup pojazdu. Nie koniecznie musi to być samochód, gdyż za gotówkę z kredytu możemy nabyć również: motocykl, skuter, quad, maszyny budowlane, traktor, przyczepę kempingową, kampera, czy też łódź motorową. Starając się o kredyt na samochód kredytobiorca musi liczyć się z tym, że bank będzie oceniał jego zdolność kredytową. Bank musi mieć potwierdzenie, że klient będzie w stanie spłacać raty kredytu w określonych terminach płatności.

Kredyt na zakupach ? najważniejsze zalety dla konsumenta

poniedziałek, 26 luty 2018 at 12:07 pm

Kredytowanie standardowych i nieco bardziej luksusowych potrzeb konsumpcyjnych jest bardzo popularne praktycznie na całym świecie. Dochodzą do tego jeszcze ułatwienia technologiczne i innowacyjne systemy analizowania zdolności kredytowej, właściwie od ręki. W artykule zobaczysz, czy kredyt na zakupach to faktycznie dobre rozwiązanie i w jaki sposób pożyczka konsumpcyjna daje przewagę w niektórych budżetach domowych.