Złote zasady zaciągania kredytów konsolidacyjnych

wtorek, 30 lipiec 2019 at 3:34 pm

Kredyt konsolidacyjny nie jest z pewnością formą oddłużenia. Jest to raczej produkt finansowy, którego istotą jest zoptymalizowanie bieżących zobowiązań Kredytobiorcy i ułatwienie mu korzystania z własnych zasobów finansowych. Niestety wiele osób zaciąga konsolidację w sposób nieprzemyślany, co wiąże się z dodatkowymi kosztami a nawet z utratą płynności finansowej.

Chwilówka krok po kroku

środa, 05 czerwiec 2019 at 12:25 pm

Ekspresowa pożyczka od ręki – brzmi bardzo atrakcyjnie. Szczególnie gdy znajdziemy się w sytuacji, gdy nagle potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki. Oczywiście najrozsądniejszym wyjściem jest dogłębna analiza dzisiejszego rynku bankowego i świadoma decyzja o wyborze tej najwłaściwszej dla nas oferty pożyczkowej. Zawsze lepiej dla nas, gdy zdecydujemy się na kredyt gotówkowy w banku – instytucji pewnej. Niestety nie zawsze jesteśmy pewni, że nasz wniosek kredytowy w banku zostanie pozytywnie rozpatrzony, ponieważ na przykład nie mamy regularnych dochodów, a co za tym idzie, brak nam zdolności kredytowej. W takiej sytuacji decydujemy się na skorzystanie z oferty pożyczki jednej z firm zajmujących się udzielaniem tzw. „chwilówek”, sprawdź oferty na 17bankow.com.

Idealny kredyt samochodowy, czyli...?

piątek, 05 kwiecień 2019 at 2:20 pm

Jak każdy inny produkt finansowy, kredyty samochodowe nie są stworzone dla każdego. Dla niektórych korzystnym rozwiązaniem będzie możliwość spłaty zobowiązania na zasadach 50/50 a dla innych – miesięczne spłacanie wcześniej ustalonych rat. Mimo tych różnić spróbujmy jednak ustalić, jak powinien wyglądać idealny kredyt samochodowy, który zadowoliłby (prawie) każdego.

Po pierwsze – gwarancja funduszy

Zakup samochodu jest inwestycją spontaniczną. Idąc np. do komisu samochodowego nie wiemy, czy wyjdziemy z niego z nowym autem, czy też kolokwialnie mówiąc pieszo. Stąd też pojawia się potrzeba takiego skonstruowania oferty kredytowej, by zapewniała ona dostęp do bankowych środków w ściśle określonym czasie. Na tej zasadzie działa między innymi bankowa promesa, która jest zabezpieczeniem stosowanym przez bank, na rzecz swoich Klientów. W jej ramach Wierzyciel zobowiązuje się do zapłaty okreslonej kwoty w określonym czasie, która na dodatek musi być przeznaczona na określone wydatki, niekoniecznie związane wyłącznie z zakupem nowego pojazdu. Oczywiście w interesie Klienta leżałoby również to, by wspomniana "obietnica" była całkowicie bezpłatna. Mowa tu o bezpośrednich kosztach usługi, jak również o kosztach ukrytych, ponoszonych z tego tytułu.