Idealny kredyt samochodowy, czyli...?

piątek, 05 kwiecień 2019 at 2:20 pm

Jak każdy inny produkt finansowy, kredyty samochodowe nie są stworzone dla każdego. Dla niektórych korzystnym rozwiązaniem będzie możliwość spłaty zobowiązania na zasadach 50/50 a dla innych – miesięczne spłacanie wcześniej ustalonych rat. Mimo tych różnić spróbujmy jednak ustalić, jak powinien wyglądać idealny kredyt samochodowy, który zadowoliłby (prawie) każdego.

Po pierwsze – gwarancja funduszy

Zakup samochodu jest inwestycją spontaniczną. Idąc np. do komisu samochodowego nie wiemy, czy wyjdziemy z niego z nowym autem, czy też kolokwialnie mówiąc pieszo. Stąd też pojawia się potrzeba takiego skonstruowania oferty kredytowej, by zapewniała ona dostęp do bankowych środków w ściśle określonym czasie. Na tej zasadzie działa między innymi bankowa promesa, która jest zabezpieczeniem stosowanym przez bank, na rzecz swoich Klientów. W jej ramach Wierzyciel zobowiązuje się do zapłaty okreslonej kwoty w określonym czasie, która na dodatek musi być przeznaczona na określone wydatki, niekoniecznie związane wyłącznie z zakupem nowego pojazdu. Oczywiście w interesie Klienta leżałoby również to, by wspomniana "obietnica" była całkowicie bezpłatna. Mowa tu o bezpośrednich kosztach usługi, jak również o kosztach ukrytych, ponoszonych z tego tytułu.

podatek Belki

środa, 20 luty 2019 at 10:49 am

Lokaty bankowe są dobrym sposobem na pomnożenie pieniędzy. Lokując dużą kwotę kapitału możemy dużo zyskać. A kto jeszcze na tym zyskuje? Odpowiedź jest prosta. Państwo. W jaki sposób? Z podatku belki.

Podatek Belki jest to podatek od zysków kapitałowych obejmujący między innymi zysk z lokat i pieniądze zarobione na giełdzie. 19% z naszych zarobionych odsetek na lokacie musimy oddać państwu w formie podatku od zysków kapitałowych. Będąc klientami banku nie musimy się martwić w jaki sposób i gdzie musimy zapłacić podatek Belki, ponieważ bank to zrobi za nas. To placówki bankowe wypełniają odpowiednie deklaracje i rozliczają się z fiskusem, nie angażując w to konsumenta.

Jak zwiększyć opłacalność lokaty bankowej?

czwartek, 29 listopad 2018 at 11:04 am

Zwiększanie opłacalności lokaty bankowej to bardzo racjonalne podejście, które wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, szczególnie pod względem analizy ofert w bankach detalicznych. Masz bowiem do czynienia z wieloma rodzajami lokat bankowych, a rozpoznanie najbardziej efektywnych pozwala na wygenerowanie maksymalnych zysków, właściwie bez ryzyka i bez narażania kapitału na negatywne procesy inflacyjne. W artykule otrzymasz kilka praktycznych wskazówek decydujących o zwiększeniu opłacalności lokaty bankowej.