Czym jest weksel in blanco?

poniedziałek, 21 październik 2019 at 2:25 pm

W umowach kredytowych stosuje się powszechnie różne rodzaje zabezpieczeń. Nieruchomości, poręczenia znajomych i członków rodziny, wprowadzanie do umowy papierów wartościowych to tylko niektóre z najważniejszych przykładów. Można dodać do tego również weksle in blanco, które stanowią specyficzną i niezwykle popularną formę ochrony kredytodawców, ale również kredytobiorców przed nadmiernymi formalnościami. Na czym zatem polega weksel in blanco?

Złote zasady zaciągania kredytów konsolidacyjnych

wtorek, 30 lipiec 2019 at 3:34 pm

Kredyt konsolidacyjny nie jest z pewnością formą oddłużenia. Jest to raczej produkt finansowy, którego istotą jest zoptymalizowanie bieżących zobowiązań Kredytobiorcy i ułatwienie mu korzystania z własnych zasobów finansowych. Niestety wiele osób zaciąga konsolidację w sposób nieprzemyślany, co wiąże się z dodatkowymi kosztami a nawet z utratą płynności finansowej.

Chwilówka krok po kroku

środa, 05 czerwiec 2019 at 12:25 pm

Ekspresowa pożyczka od ręki – brzmi bardzo atrakcyjnie. Szczególnie gdy znajdziemy się w sytuacji, gdy nagle potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki. Oczywiście najrozsądniejszym wyjściem jest dogłębna analiza dzisiejszego rynku bankowego i świadoma decyzja o wyborze tej najwłaściwszej dla nas oferty pożyczkowej. Zawsze lepiej dla nas, gdy zdecydujemy się na kredyt gotówkowy w banku – instytucji pewnej. Niestety nie zawsze jesteśmy pewni, że nasz wniosek kredytowy w banku zostanie pozytywnie rozpatrzony, ponieważ na przykład nie mamy regularnych dochodów, a co za tym idzie, brak nam zdolności kredytowej. W takiej sytuacji decydujemy się na skorzystanie z oferty pożyczki jednej z firm zajmujących się udzielaniem tzw. „chwilówek”, sprawdź oferty na 17bankow.com.